avatar_female_1

Pilates clinic cvičím už druhým rokem a musím říct, že mě baví čím dál tím víc. A to hlavně pro radost z pohybu a hlavně z výsledků, kdy z výchozího bodu, kdy si člověk připadá ochablý, se špatným držením těla s nehezky tvarovanou postavou a vypouklým bříškem, korunovaným bolestí zad se propracuje do stavu, kdy pozvolna zvládá svalově obtížnější a obtížnější cviky z čehož má pocit „heuréka“ tohle mě nikdy nenapadlo, že bych byl vůbec schopen zacvičit“, tělo se stává pevnější a pružnější, mizí bolesti zad, zpevňuje se svalový korzet na břiše, velké klouby se dostávají do správného postavení, takže vymizí bolest trapézů atd. a hlavně bříšní svaly jsou tak pěkné a bříško pevné a člověk se cítí mnohem lépe už i proto, že najednou začne chodit rovně s hlavou vzhůru už se nehrbí a je na sebe pyšný. 

Cvičí-li déle, pak si uvědomí, že správné držení těla zapojuje i v běžných denních aktivitách, takže bezvadný nový vzorec pohybu při běžné zátěži.

Je to skvěle promyšlený systém, tělo se rovnoměrně posiluje, protahuje a mobilizuje se páteř a klouby. Jsem šťastná, že jsem se k takovémuto cvičení dostala a moc bych chtěla poděkovat naší skvělé cvičitelce paní Hlavicové, na které si velmi vážím jednak její profesní zdatnosti, jak bezvadně ovládá anatomii a fyziologii pohybového aparátu a všechny cviky nám podrobně vysvětí a pak nás všechny kontroluje, abychom je zacvičili dobře…..a jednak jejího laskavého a lidského přístupu.

Všem nám tím velmi pomáhá a na její hodiny chodím opravdu ráda, dokonce mě nadchla tak, že už cvičím i doma, k čemuž jsem se nikdy předtím nedonutila.

MUDr Ivana Kundrátová

Dobrý den, Radko,
cvičení Pilates s Vámi jsem si velmi oblíbila a vždy se na něj moc těším. Ze začátku (začala jsem cvičit vloni na podzim) jsem si myslela, že to vzdám, protože cvičení mi moc nešlo. Ale s Vašim klidným, laskavým přístupem a Vaši velkou trpělivostí chodím cvičit dodnes.
Vyhovuje mi, že se všechny cviky provádějí velmi pomalu, plynule, bez stresu, bez velkého počtu opakování a ve spolupráci těla a mysli.
Pozoruji na sobě zlepšení držení těla, uvolnění napětí v oblasti krku a ramen, zpevnění svalů – břišních a podél celé páteře. Připadám si štíhlejší, vyšší a tím vlastně i krásnější a spokojenější sama se sebou.Moc Vám za to děkuji

Šárka Fryčková

avatar_female_2
avatar_female_3
Dobrý den, paní Hlavicová,

jsem ráda, že cvičím pilates clinic s Vámi, pořád přicházíte s novými cviky a nápady. Do pilates chodím už druhým rokem a za tu dobu jsem pocítila na svém těle více změn k lepšímu. Myslím, že mám lepší držení těla, pevnější a pružnější svaly, lépe našlapuju při chůzi, líp se mi stoupá po schodech. Od dětství trpím skoliózou páteře a po cvičení mám větší rozsah pohybu páteře.

Děkuji, přeji Vám hezký den, těším se na zítřejší cvičení. 

Jitka Fryčková

Je mně 62 let, do cvičení chodím druhým rokem a mé hodnocení je velmi kladné. Celý život jsem nějakým způsobem sportovala, ale současné cvičení Pilates Clinic je pro mne vzhledem k věku ideální způsob, jak se udržet v kondici. Velmi blahodárně působí na páteř cvičení s válcem nebo míčem. Jiným cvičením jsem tohoto účinku nikdy nedosáhla. Nejvíc si také cením procvičování břišních svalů.Výsledkem je celkově zpevněná postava a dobrý pocit z protažení svalů, které jsem doposud ani nezapojila. Výborné jsou uvolňovací cviky na bederní páteř, která je problémem snad každé ženy.

Pilates Clinic je tedy pro mne nejideálnější cvičení, jsem velmi ráda, že jej mohu absolvovat pod vedením výborné cvičitelky paní Radmily Hlavicové.

S pozdravem
Figalová Marie

avatar_female_4
avatar_female_5
Milá paní Radmilo,
děkuji Vám paní cvičitelko, za trpělivost, elán a vždy dobrou náladu. Své nadšení pro pohyb přenášíte na nás všechny. Pestrost cviků a pomůcek povzbudí vždy celé tělo.

Shrnuto: zdravé posilování, pomalejší tempo, cvičení zejména pro pevné břicho a zdravá záda.

Díky Vašemu vedení mne nebolí záda a jsem plná elánu.

Ing. Anežka Jiříčková

Úvaha o tom,co mi přináší cvičení Pilates ve skupině s paní cvičitelkou, lektorkou, Radmilou Hlavicovou.

Kdybych měla stručně sdělit – bylo by to něco, co už víte, znáte od jiných cvičenek : cvičení mi přináší radost, sebedůvěru, zpevněné tělo,poznatky o tom, jak a proč je důležité rovné držení těla (třeba i při chůzi), dýchání, ovládání svalů,o kterých jsem neměla tušení, že se dají ovládat.

Možná trochu jiný pohled přinese skutečnost, že jsem se narodila v 1.pol.minulého století, postihl mě (dočkala jsem se) důchodový věk a tedy úvahy o tom, jak si zařídím svůj osobní, svobodný život, oprostěn od většiny společenských, pracovních, rodinných aj. rolí.Člověk se začne až přespříliš zabývat sám sebou. A také tím, aby neustrnul tělesně i duševně. Mimo jiné jsem si pořídila louku s vizí krásné zahrady a začala ji zvelebovat. Tělesný pohyb mě rozradostňoval, byla jsem na sebe pyšná. Do té doby, než začaly bolesti. Svalů, kloubů atp.

Vlekla jsem se k lékaři. Nastalo mnohé vyšetření, rehabilitace. Až do „uzdravění“. Zahradnické práce mi přinesly znovu tytéž potíže.
Vzdala jsem jízdu na kole, protože přes „štangli“ jsem nepřehodila nohu tak,abych udržela stabilitu a bezpečnost. Vzdala jsem delší pochody. Vzdala jsem klidný spánek.

A jsem znovu na začátku – cože mi přineslo Pilates ?

Jsem schopna svých aktivit, bez bolestí. A když někdy přetáhnu, UMÍM si sama doma tu jednostrannou zátěž rozcvičit, protáhnu si ty namáhané svaly procvičím se do bezbolesti. Vím jak a proč se mi tak děje. Mám zpevněný střed těla, držím se zpříma a kolem sebe se dívám optimisticky a ještě mi zbývá radost pro druhé.

Děkuji paní Hlavicová

cvičenka Jana Ondruchová

avatar_female_2
avatar_female_1

Dobrý den paní Hlavicová,

ráda bych vám dala zpětnou vazbu ze cvičení Pilátes v Kelči. Začala jsem s vámi cvičit na podzim loňského roku. Byla jsem mile překvapena, že Pilátes i Jógu předcvičujete tady v místě a že nemusím dojíždět někam do města. Již po několika lekcích jsem se cítila vyšší 🙂 Samotnou mne překvapilo, jak jsem byla zvyklá se hrbit a křivit. V podstatě od chvíle, kdy jsem s vámi začala cvičit, odpadly mi potíže s migrénou, kterou jsem zvládala jen díky silným lékům. Takže konečně jsem odbourala migrény a ty hnusné chemie, které mi ji pomáhaly tišit. Super pocit.
Každé cvičení objevuji, že mám svaly i tam, kde jsem vůbec netušila, že nějaké vůbec mohou být. A ač se to z pohybů a cvičení Pilátes nezdá, je to někdy pořádná makačka 🙂
Mnohokrát si říkám, jak to děláte, že poznáte „plochozádníka“, „kabelkáře“ atd
Líbí se mi, že si nás při cvičení projdete, opravíte nám držení těla a také to, že vás „neošidíme“ 🙂 Vaše vizualizace cviků jsou trefné (vtipné) a díky nim (snad) chápu, jak který cvik správně provést.

Jste super třída. Moc děkuji za Pilátes v Kelči a za váš přístup.
(a to úterní cvičení s předloktím a zápěstím bylo teda něco! 🙂

Ing. Jiřina Orlová

Dobrý den paní Hlavicová, 

jsem moc rád že mohu využít tuhle formu k poděkování, a proto jsem se rozhodl napsat pár řádků. Možná to bude znít trochu sobecky, ale ten posun byl tak značný, že jsem Vám o tom musel napsat.  Protože sportuji 12 až 15 hodin týdně a k tomu stavba rodinného domu, mi tohle všechno přineslo nemalé problémy s bederní páteří. Proto jsem byl nucen navštívit lékaře. Ten mi zjistil artrózu z přetížení na dvou obratlích v bederní páteři. Předepsal mi rehabilitace ve Val. Meziříčí, bohužel bez nějakého zlepšení. Protože se stav nezlepšoval, byl jsem nucen vyhledat jiného lékaře v Olomouci, víceméně specialista na léčení páteře krom toho sportovní lékař. Byl jsem u něho asi šestkrát, vždy jsem měl vyhozené nějaké ploténky, ty mi nahodil zpět, píchl mi injekci mezi obratle a napsal recept na analgetika a antirevmatika. Stav se bohužel opět nezlepšoval a hrozila mi operace s následnou fixací dvou obratlů. Zkoušel jsem různá cvičení na posílení vnitřních svalů, ale opět to přineslo jen větší bolest. Už jsem byl zoufalý, veškeré sportování šlo stranou, práce mě nebavila, vždy mě limitovaly záda, po pěti km běhu jsem se musel zastavit a dojít zpět pěšky domů kde jsem si nemohl rozvázat ani tkaničky. Manželka v tu dobu u Vás cvičila Pilates, věděl jsem, že budu muset nějaké cvičení navštěvovat. Informace o tom, že cvičíte i jógu mě potěšila a hned jsem věděl, že to je to pravé. No a dál už byla jen změna k lepšímu, nebylo to hned, ale po půl roce jsem cítil velké uvolnění ve svalech, nejen v bederní páteři, ale i v nohou. Dnes se v pohybu nemusím téměř omezovat, bederní páteř je téměř bez bolesti, navíc jsem se naučil zvedat věci trochu jinak, než jsem byl zvyklý, i při tom běhu mám trochu jiné postavení. Jsem strašně rád, že jsem se ke sportu mohl vrátit, protože to hodně souvisí s mým zaměstnáním, nebýt v dobré fyzické kondici znamená konec.
Proto bych Vám chtěl moc moc poděkovat a popřát mnoho dalších spokojených klientů.

Tvrdoň D.

avatar_male_5
avatar_female_8

Před dětmi jsem neměla žádné problémy. Až na mateřské mi začaly migrény zřejmě od krční páteře, občasné bolesti zad a také 15 min rozostření vidění, zřejmě také od krční páteře. Po půl roce se tyto problémy téměř zcela vytratily. Klepu ať je to tak i nadále. A to mám sedavé zaměstnání, určitě je pro mě cvičení hodně pozitivní. A proto již se těším na letošní první hodinu. Děkuji, že máte s námi pevné nervy a ať Vám to s námi vydrží i nadále 😀

Jana Tvrdoňová