Jóga = sjednocení, integrace, vyváženost, rovnováha. Program tělesných a duševních cvičení z Indie. Cílem jógy je hledat a rozvíjet přirozené a příjemné pocity, dosáhnout rovnováhu mezi tělem a myslí. Jóga, se kterou se setkáte v mých lekcích, je ovlivněna mým zaměřením na zdravotní aspekt cvičení. Jóga Clinic využívá nejnovějších poznatků z fyzioterapie a spirální dynamiky. Proto je kladen důraz na anatomicky správné provedení jednotlivých ásan, aktivitu svalů hlubokého stabilizačního systému a kvalitního dýchání. Klasické jógové pozice nejsou vhodné pro většinu lidí „západního světa“ kvůli špatnému držení těla a jiné fyziognomii, než je tomu u lidí z východu. Necvičíme proto do extrémních poloh, ale respektujeme své tělo, jeho rozsahy a možnosti, aby cvičení bylo bezpečné a šetrné pro naši páteř, šlachy, klouby a svaly. Zvláště u cvičení jógy se stává, že nastavení za každou cenu do pozice, jde úkor kvality a bezpečnosti.

 

Dělení kurzů JÓGY dle úrovně

Začátečníci

Je určen pro ty, kteří mají zájem seznámit se s dynamickým cvičením jógy, naučit se základní pozdravy slunci a některé jednodušší modifikace asán. Budeme se učit správně zapojovat do cvičení dech, poznávat své tělo a reagovat na jeho potřeby. Cílem kurzu je naučit se správné provedení jednotlivých asán, přechody mezi asánami prostřednictvím vinyasy, abychom cvičením proplouvali v rytmu dechu.

Pokročilí

V tomto kurzu se zaměříme na zdokonalení základních asán a jejich modifikace a budeme zkoušet náročnější vinyasy (přechody mezi jednotlivými asánami). Budeme cvičit v rytmu flow, tedy na vlně svého dechu a zkoušet i náročnější asány, vyžadující stabilitu, sílu a pružnost.